"Spacerkiem po Sydney i okolicach"


Przewodnik literacki po Sydney 

Strona główna

O Autorce

Książki

"Tam gdzie rosną Snow Gums"

"Spacerkiem po Sydney"

"Na wyspach i półwyspach Grecji"

"Aborygeni Australii"

Artykuły

Zakup książek

Kontakt z Autorką

Linki

„Spacerkiem po Sydney i okolicach" - niezmiernie cenna, rzetelnie i ciekawie napisana książka (…) (Ryszard Kapuściński, jeden z wybitnych pisarzy polskich)


„Spacerkiem po Sydney i okolicach" - to książka, którą każdy musi mieć". (Ela Celejewska, dziennikarka, poetka, muzyk, redaktor polskie sekcji Radia 2000 FM)


„Historie z życia znanych Australijczyków czy Greków autorka przedstawia w taki sposób, iż ma się wrażenie, że jakimś- tylko sobie znanym - sposobem przeniesiona w przeszłość opisuje wydarzenia, w których osobiście uczestniczyła.
Jest przy tym wyjątkowo spostrzegawcza. Rejestruje szczegóły krajobrazów i architektury, co pozwala czytelnikowi odtworzyć dokładny obraz opisywanych miejsc. A jej bogaty, często wręcz poetycki styl przekazuje nastroje emanujące z opisywanych miejsc. Czujemy uderzenia zacinającego śniegu, czy palące promienie słońca, słyszymy wiatr szarpiący gałęziami, wdychamy żywiczny zapach drzew, ale też ulegamy nostalgii, smutkowi, mistycyzmowi, rozpaczy czy radości utrzymującej się w przedstawianych okolicach(…)
Żeby pisać książki o takim charakterze trzeba być nie tylko pisarzem i podróżnikiem, ale też geografem, biologiem, historykiem, znać się na architekturze, sztuce i …być wrażliwym, nie tylko na piękno.
Chciałam także zwrócić uwagę na wykonane przez nią fotografie, którymi ilustruje swoje książki - często są pięknie zakomponowane (…) (Ela Celejewska)